Na początku sezonu szkolnego wielu rodziców wyposaża swoje dzieci w nowe tornistry, przybory szkolne i książki. Niestandardowi producenci tornistrów dla dzieci sugerują, że te przedmioty powinny być suszone przez dwa dni, aby były bezpieczne.

Większość tornistrów szkolnych i artykułów papierniczych sprzedawanych na rynku jest wykonana z materiałów z włókien chemicznych rafinowanych ropą naftową. Aby uzyskać efekt wykończenia, często nasącza się je formaldehydem. Te substancje chemiczne są szkodliwe dla dzieci. Dzieci z alergią lub dzieci, które są stymulowane przez te zapachy, będą reagować bardziej intensywnie. Dlatego po zakupie nowego tornistra staraj się nie zakładać go dziecku od razu. Suszenie go przez kilka dni w przewiewnym miejscu zmniejszy szkody wyrządzone dziecku. Oprócz nowych tornistrów i artykułów papierniczych, nowych książek należy również uważać, aby nie otwierać ich w pośpiechu. Ponieważ nowy tusz do książek zawiera benzen, który jest szkodliwy dla ludzi, zaleca się umieszczenie go w przewiewnym miejscu na dwa dni przed przeczytaniem go. A niektóre jaskrawo kolorowe kredki mogą zawierać dużo ołowiu. Po ugryzieniu lub ssać nieświadomie przez dziecko, to będzie przenieść i depozyt w organizmie, wpływając na układ nerwowy i ograniczając wzrost i rozwój.

Środki ostrożności przy dostosowywaniu tornistra dla dzieci
1 Materiały na tornister dla dzieci powinny być lekkie
Dzieci zasadniczo muszą przynieść wiele książek i przedmiotów z powrotem do szkoły, więc aby uniknąć zwiększenia obciążenia uczniów, tornistry dla dzieci powinny być wykonane z lekkich materiałów, takich jak plecaki wykonane z nylonu lub kleju PVC. Ponadto należy unikać sytuacji, w której tornister ma zbyt wiele metalowych klamer lub metalowych zamków błyskawicznych, ponieważ zbyt wiele metalowych akcesoriów zwiększy wagę tornistra, a także może spowodować uszkodzenie pleców.
2 Szelki na ramiona powinny być szerokie
Paski na ramiona powinny być szerokie, co może pomóc zmniejszyć nacisk na ramiona spowodowany przez tornister i może równomiernie rozłożyć ciężar tornistra; a wyściełane paski na ramiona mogą zmniejszyć obciążenie mięśni trapezowych spowodowane przez tornister, jeśli paski na ramiona Jeśli jest zbyt twardy, mięśnie trapezowe będą odczuwać zmęczenie łatwiej.
3 z paskiem
Zastosowanie pasa może przybliżyć tornister do pleców i rozładować ciężar tornistra równomiernie na kości talii i kości tarczy. A pas biodrowy może umocować tornister w talii, uniknąć kołysania się tornistra i zmniejszyć nacisk na kręgosłup i ramiona.
4 Tylna poduszka tornistra ma wgłębienia
Ponieważ tornister musi być blisko pleców, tył plecaka powinien być wyposażony w miękkie poduszki, a miękka poduszka powinna mieć doły, aby pomóc w odprowadzaniu ciepła, tak aby dzieci nie; pot jest wąski na plecach, a wbudowane paski w tornistrze mogą przybliżyć książki do pleców. Należy unikać przechylania tornistra na zewnątrz, co może spowodować obniżenie środka ciężkości i spowodować urazy kręgosłupa. Podobny efekt ma również wewnętrzna komora tornistra, w której można przechowywać drobiazgi, takie jak butelki z wodą, piórniki itp. tak, aby kręgosłup dziecka zawsze był prosty.