Gusta dorosłych są często stałe. Choć mogą się zmieniać wraz z wiekiem, większość ludzi zawsze będzie miała silne zamiłowanie do kryminałów, kawy i szybkich samochodów. U dzieci i nastolatków zmiany w tym zakresie są bardziej dynamiczne. Wynika to z nieustannie zmieniających się mód i trendów. Drugim czynnikiem jest proces dorastania. Dwunastolatek może z dezaprobatą, a nawet nienawiścią patrzeć na gadżet czy zabawkę, która podobała mu się dwa lata temu. Podobnie jest z wyposażeniem szkolnym, w którym najważniejszą rolę odgrywa plecak. To właśnie plecak towarzyszy uczniowi każdego dnia i stanowi część wizerunku dziecka wobec rówieśników.

Popularnym produktem są plecaki z postaciami z kreskówek i filmów. O ile w przypadku dzieci poniżej piątego roku życia łatwo jest wybrać odpowiedni motyw, gdyż słodkie zwierzątka i księżniczki są zawsze modne, o tyle starsze dzieci mogą potrzebować większej świadomości aktualnych trendów. Podpowiadamy, jakie postacie z filmów i bajek powinny zainteresować plecaki dzieci rozpoczynające naukę w szkole podstawowej.

Popularne wśród starszych dzieci są postacie z kreskówek i filmów

Badania z pogranicza psychologii i nauk społecznych jasno pokazują, że preferencje dzieci zmieniają się wraz z wiekiem. Wielolatki uwielbiają bajki z prostymi, kolorowymi postaciami. Największą popularnością cieszą się animacje z gadającymi zwierzętami, a chłopcy najchętniej oglądają animacje z pojazdami i maszynami. Dla dzieci w wieku 10-11 lat najlepszymi animacjami są Buzz Astral czy Scooby Doo. Postacie, które bardziej podobają się dzieciom w młodszym wieku, nie są już pożądane.

PLECAKI SĄ BARDZO POPULARNE WŚRÓD STARSZYCH CHŁOPCÓW

Ważne jest, aby wybrać model, który będzie odpowiedni dla chłopca w trzeciej lub czwartej klasie. Jednak przy wyborze modelu należy również wziąć pod uwagę "skomplikowanych" bohaterów. Gwiezdne Wojny przeżywają renesans popularności wśród chłopców w tej grupie wiekowej, dzięki filmom animowanym i kreskówkom, które są na nich oparte. Najczęściej można spotkać plecaki z wizerunkiem szturmowców, ale są też plecaki z Chewbaccą i droidami BB-8. Te postacie nie są popularne wśród młodszych dzieci, więc taki plecak pozwoli im wyróżnić się na tle innych.

Popularne kreskówki, które często można znaleźć na plecakach to "Pingwiny z Madagaskaru", która jest popularną kreskówką. Te klasyczne gadające zwierzęta podobają się uczniom szkół podstawowych wyższych klas, mimo że może się wydawać, że są to klasyczne gadające zwierzęta. W tym wieku dzieci bardziej zwracają uwagę na warstwę wizualną niż na dowcipne dialogi. Plecaki z motywami z "Jurassic Park", czy superbohaterami z "Avengers", to dwa inne szkolne klasyki. Są one popularne wśród małych dzieci, ale starsi chłopcy mogą preferować mroczniejsze sceny i postacie z seriali. Jest to zakup warty uwagi, zwłaszcza że w 2021 roku Marvel rozpocznie czwartą fazę. Wciąż czekamy na kilka filmów, które staną się kasowymi hitami i rozpalą na nowo zainteresowanie Spider-Manem, Doctorem Strange'em i Thorem.

PLECAKI SĄ BARDZO POWSZECHNE U STARSZYCH DZIEWCZYN

Ostatnia z nich, która jest jedyną nastolatką w drużynie Avengers, obrazuje trend, za którym podążać będzie kolejne pokolenie uczniów. Dzieci coraz częściej inspirują się nastolatkami, zwłaszcza tymi starszymi o kilka lat, odchodząc od postaci z bajek. Na tym schemacie opierają się wszystkie filmy familijne o nastoletnich księżniczkach oraz seriale pokazujące licealną rzeczywistość, obracające się wokół szkolnych miłości i podobnych przygód.

Ważne jest, aby przed zakupem plecaka dla dziewczynki w tym wieku zbadać najpopularniejsze seriale i filmy. "Violetta", "Soy Luna" to wciąż najpopularniejsze polskie filmy. Wpisują się one w wyżej wymieniony schemat i pomimo tego, że akcja rozgrywa się w Ameryce Łacińskiej podbiły serca dziewczynek ze szkół podstawowych w Polsce. Dziewczynkę w czwartej czy piątej klasie przyciągnie ciekawy nadruk związany z główną bohaterką.

Jednak tę grupę wiekową można jeszcze odnieść do bajek. Plecak z "Górą lodową", postaciami, może sprawdzić się przez rok lub dłużej. Ten film animowany jest tak uwielbiany, że trafił nawet do starszej kategorii wiekowej. Jeśli szukasz plecaka do noszenia dla 7-8 klasisty, rozważ model z motywem "Zmierzchu". To pozycja obowiązkowa dla starszych nastolatków.

Dobry plecak dla dzieci ma następujące cechy

Bez względu na to, jaki wzór plecaka wybierzesz, ważne jest, abyś pamiętał o jego praktyczności. Niezależnie od osobistych upodobań, w szkole nie chodzi o modę. Plecak to przedmiot, który może pomieścić książki, zeszyty i inne akcesoria szkolne. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę pojemność plecaka. Najpopularniejszy rozmiar plecaka w szkole podstawowej to 10-15 litrów. Stopniowo można zwiększać wielkość plecaków, nawet jeśli mieszczą więcej niż 20 litrów.

Jeśli plecak ma wiele komór, a w największych dodatkowe przegródki, łatwiej będzie uporządkować i znaleźć potrzebne przedmioty. Warto rozważyć takie rozwiązania. Świetną opcją jest osobna kieszeń z przodu na piórnik i boczne kieszenie na napoje. Licealiści wolą proste plecaki z jedną komorą.